SCHOLARSHIP HOLDERS FROM YESTERDAY TO TODAY

1991
Bell Nathalie
Bissonnette Anne
Lamarre Louis-Phillipe
Magnan Julie
Verronneau Christian

1992
Bissonnette Anne
d’Anjou Carole
Dulac Françoise
Gagné Mariouche
Gagnon Lee
Laframboise Jean-Sébastien
Lavoie Nathalie
Noël Stéphanie
Périgny Line
Tremblay Frédéric

1993
Bellavance Jeanne
Fortin Bianca
Gagné Mariouche
Lemieux Jean
Miljikovitch Véronique
Pornillos Karen
Poupart Guillaume
Tavan Payam M.
Thibault Isabelle
Tremblay Frédéric
Tufano Sylvana

1994

Bienvenue Daniel
Fugulin Sara
Lafrance Pierre
Lavergne Christian
Pépin Nathalie
Pornillos Karen
Roy Sophie
Tufano Sylvana

1995
Beaulieu Annik
Dallaire Patricia
Hurd Caroline
Poulin-Lafrance Pierre
Lavergne Christian
Lecours Annick
Pilon Anne
Roy Sophie

1996
Charlebois Antoine
Dermiciyan Hacik
Dugal Marie-Michelle
Gauthier Vanessa
Halpin Desia
L’Archevêque Julie
Lavergne Christian
Silas Samantha

1997
Blondeau Karine
Chouinard-Rousseau Jérôme
Gao Ying
Gauthier Vanessa
Halpin Desia
Leblanc Julie
St. James Tara
Vaccaro Vincenzo

1998
Bilodeau Naomie
Chouinard-Rousseau Jérôme
Larrivée Patrick
Lemaire Emmanuelle
Payette Marie-Ève
Roy Sunny
Tagliani Karen

1999
Asselin Josué
Beaulne Marie-Claude
Cameron Jimmy
Corriveau Sylvie
Dear Riisa
Faust Marie-Ève
Gao Ying
Gourgues Valérie
Legault Cloé
Lim Pao
Malboeuf Chantal
Martin Danielle

2000
Asselin Josué
Baril Gérald
Bérubé Julie
Bodson Caroline
Cournoyer Myriam
Emond Marie-Ève
Gaudreault Rebecca
Giroux Ruby
Hurd Caroline
Mallette-Lussier Julie-Jode
Marchessault Véronique
Millien Jessica

2001
Allaire Serge
Baril Gérald
Beaudet Daniel
Côté Véronique
Di Lalla Annie
Drouin Fanny-Ève
Drouin Louise-Andrée
Fettu Karine
Langlois Annie
Lim Pao
Martin Danielle
Sinitsina Svetlana

2002
Bécotte Caroline
Cheung Lincoln Ka Ming
Cyr Marie-Geneviève
Gao Ying
Lim Pao
Martin Danielle
Pasik Maria
Perron Josiane
Simard Isabelle
Stack Eileen
Tran Siew-Hour
2003
Beaudet Daniel
Boulianne Julie
Chamberland Audrey
Cheung Lincoln K. M.
Collin Joëlle
Dumas Isabelle
Ferland Emmanuelle
Jodoin Patricia
Karras Daphné
Menghini Sofia
Nepton Mélissa
Nepton Natasha
Tran Winlee
2004
Allen Daniel
Bergeron-Poudrier Joëlle
Caron Julie
Cheung Lincoln Ka Ming
Cyr Marie-Geneviève
Darche Ariane
Fugulin Sara
Gauthier Pascale
Hino Nobuko
Monière Félix
Paquet Katie
Patry Nicolas
Picard Heidi
Tran Siew-Hour
Tran Winlee
Vaillancourt Sara-Martine
Viau Audrey
2005
Benbady Sayan
Caligiuri Maria-Florencia
Dong Kim-Anh
Durand-Laflamme Anne-Marie
Gagnon Marie-Ève
Lambert Ève
Larochelle Marie-Éloïse
Monière Félix
Paquet Katie
Paul-Hus Annick
Plante Julie
Tran Winlee
2006
Benbady Sayan
Gao William
Gao Ying
Geneau Marie-Ève
Giroux Isabelle
Gordon Victoria
Lacroix Renée
Lambert Ève
Laroche Jennifer
Marc-Aurèle Majorie
Monière Félix
Paquet Katie
Rondeau-Moisan Véronique

2007
Baril Marilyne
Bélanger Simon
Benoit Myriam
Bergeron-Poudrier Joëlle
Cyr Marie-Geneviève
Dubois Vicky
Durand-Laflamme Anne-Marie
Grellet Priscilia
Kerrigan Andrew
Lavoie Camille
Lévesque Julie Audrey
Renaud Christine
Thérien Karine
Vaugeois Gabrielle
Zlatkina Lena

2008
Campeau Isabelle
Dos Santos Reis Carolina
Durand-Laflamme Anne-Marie
Giroux Isabelle
Huynh Thai
Lacroix Renée
Lavoie Camille
Radevich Anastasia
Ramos Lenny-Pier
Sun Ran
Tait Thomas

2009
Baril Marilyne
Belzile-Maguire Myriam
Boivin Florence
Charlebois Christine
Cyr Marie-Geneviève
Halfnight LeFlufy Devon
Horne Kendra
La Haye Catherine
Ramos Lenny-Pier
Tait Thomas
Thomas-Naud Natasha

2010
Boivin Florence
Campeau Isabellle
Charlebois Christine
Coventi Benedetta
Dion Marie-Ève
Halfnight LeFlufy Devon
Harvey-Carrière Maxime
Lacroix Renée
Laferté Sabrina
Léger-Parizeault Roxanne
Simpson-Ranallo Ève

2011
Brisebois Marc
Charlebois Christine
Desjardins Amélia
Geoffrion Sandrine
Lacroix Renée
Lambert Ève
Léger-Parizeault Roxanne
Paillé Alexandre
Simpson-Ranallo Ève
Siv Lucie

2012
Brisebois Marc
Campeau Isabelle
Crivellaro-Grenier
Desjardins Amélia
Geoffrion Sandrine
Lecavalier-Lemieux Marie-Ève
Miljours Marie-Anne
Nadeau Sacha
Paillé Alexandre
Pinette Geneviève
Quiroz Daniel
Roy Marie-Élaine
Samson Geneviève
Siv Lucie

2013
Arsenault Alexandre
Brisebois Marc
C. Charneau Bianca
Charlebois Christine
Elie Caroline
Halfnight LeFlufy Devon
Lecavalier-Lemieux Marie-Ève
Miljours Marie-Anne
Paillé Alexandre
Pinette Geneviève
Quiroz Daniel

2014
Arsenault Alexandre
Charlebois Christine
Fortin Marc-Antoine
Jessup Niki
Joncas Frédéric
Joncas Mathieu
Lamy Florence
Lapierre Andréanne
Quiroz Daniel
Sylvestre Noémie

2015
Araya Espinoza Ivana
Arsenault Alexandre
Fortin Marc-Antoine
Jessup Niki
Joncas Frédéric
Joncas Mathieu
Lamy Florence
Lecavalier-Lemieux Marie-Ève
Litvack Emma
Paquette Justine
Sylvestre Noémie

2016
Allard Pierre-Olivier
Casaubon Chanèle
Delisle Guillaume
Gallagher Jennyfer
Joncas Frédéric
Joncas Mathieu
Lecavalier-Lemieux Marie-Ève
Siv Lucie
Vallières Noémie
Verdy Mathilde